Economic Cybernetic

Міжнародна співпраця

Кафедра економічної кібернетики розвиває міжнародне співробітництво в освітній та науковій сферах. Зокрема, викладачі кафедри приймають участь у міжнародних конференціях, іноземні науковці із партнерських навчальних закладів кафедри беруть участь у конференціях, організованих кафедрою, студенти залучаються до участі у міжнародних конференціях та програмах міжнародної академічної мобільності.

Результатом плідної співпраці є участь представників партнерських ВНЗ Польщі, зокрема, Жешувського університету, Жешувської політехніки, Державної вищої школи інформатики та підприємництва в Ломжі, Університету Вармінсько-Мазурського в Ольштині на конференціях, організованих кафедрою.

Серед цікавих тем для обговорення, яких торкнулися у своїх виступах польські колеги:

“Zastosowanie sztucznej inteligencji w działaniach socjotechnicznych dla społeczeństwa przyszłości” Доктор габ., професор Кристина ЛЕСНЯК-МОЧУК ( Жешувський університет);

« Rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce w czasach postpandemicznych» Роман Мачуга ( Університет Вармінсько-Мазурський в Ольштині)

«Uzależnienie młodzieży od Internetu jako problem społeczny młodzieży» д-р габ., професор Мочук Євгеніуш ( Жешувська політехніка)

«Selected aspects of the functioning of organizational cultures in the economy 4.0» д-р Ковалевські Тадеуш (Державна вища школа інформатики та підприємництва в Ломжі)

5-6 червня 2023 року к.е.н., проф. Іванна БАКУШЕВИЧ взяла участь в міжнародній конференції “Local Government 6.0 – Social Development – Economic Services – Modern Finance” (Вєлічка, Польща)

Проф. Іванна Бакушевич на міжнародній конференції “Local Government 6.0 – Social Development – Economic Services – Modern Finance” (Вєлічка, Польща)

Ключовою темою конференції був соціальний розвиток, державні послуги та сучасні фінанси. Діалог між провідними науковцями та практиками місцевого самоврядування організований з метою пошуку шляхів покращення якості життя місцевих мешканців. Зокрема, актуальними були питання можливості інвестування в інфраструктурні проекти, в освітні та медичні програми, які допоможуть гармонійно підвищити рівень життя населення; розширення доступності послуг органів місцевого самоврядування через використання сучасних технологій, таких як мобільні додатки та онлайн-платформи; способи свідомого формування місцевих бюджетів.

Конференція організована у співпраці з містом і муніципалітетом Величка, Ягелонським університетом у Кракові та Краківським економічним університетом. Проф. Іванна Бакушевич була дискусантом  в одній з секцій, присвяченій  перспективній моделі співпраці науки-місцевої влади в напрямку реалізації місцевих стратегій, зокрема  розвиток Моделі гміни Вєлічка – 2060 р. в реалізації Цілей Сталого Розвитку на прикладі організації простору для комфортного перебування, навчання  і адаптації  біженців з України.

23-24 червня 2022 року ст. викладач кафедри Ірина МАРТИНЯК взяла участь в Україно-Баварській конференції з цифрової освіти, м.Байройт (Німеччина). Організатори конференції Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe (BAYHOST) мали на меті сприяти поширенню кращого досвіду використання цифрових інструментів та концепцій в освіті. Конференція проходила у змішаному форматі і передбачала як очну зустріч учасників, так і можливість долучитися онлайн через трансляцію ZOOM.

Україно-Баварська конференція з цифрової освіти, м.Байройт (Німеччина)

Викладачі кафедри економічної кібернетики к.е.н., професор Іванна Бакушевич та к.е.н. Ірина Мартиняк взяли участь у міжнародній конференції “Digital Future of Central and East European Societies and Economies” (Цифрове майбутнє суспільств і економік Центральної та Східної Європи).

Міжнародна конференція проводилась у Католицькому університеті в м.Люблін (Польща) в червні 2021 року.
Наші викладачі були в числі запрошених доповідачів та презентували пленарний виступ на тему “Цифрова трансформація українського бізнесу під час глобальної пандемії” на цій конференції.

Виступ Іванни Бакушевич

Міжнародні програми студентської академічної мобільності охоплюють:

У 2019-2020 н.р. студентки ПК-21 Вікторія Ващенко та ПК-31 Каплюк Анастасія пройшли практику на базі готельного комплексу Health Resort & Medical SPA Panorama Morska .

Це величезний комплекс розташований в невеликому містечку Ярославець.

Студентська практика 2019-20 н.р.
Студентська практика 2020р.

У весняному семестрі 2021-2022 н.р. студентка групи ПК-31 Базюта Христина навчалася за програмою міжнародної академічної мобільності Еразмус + в Університеті Валенсії (Іспанія)

Українські студенти на зустрічі з адміністрацією Університету Валенсії, Христина Базюта четверта зліва

Детальніше про перебування на мобільності, навчання та Університет за посиланням: https://www.uv.es/uvweb/uv-news/en/studies/studies-complementary-training-1285973297505.html

У січні-червні 2023 року. студентка групи ПК-41 Базюта Христина взяла участь у міжнародному стажуванні за програмою Еразмус+, організованому словацьким освітнім консорціумом WorkSpace Europe .

Базою стажування було призначено фірму Arval (Словаччина). Компанія Arval є одним з провідних світових постачальників послуг флотового управління та лізингу автомобілів. Основна функція Arval полягає в наданні інтегрованих рішень з управління автопарками для корпоративних клієнтів. Вона пропонує широкий спектр послуг, включаючи лізинг автомобілів, фінансування, управління та обслуговування автопарків, страхування та консалтингові послуги.

У рамках стажування Христина мала можливість навчитися використовувати інструменти звітності для аналізу та прогнозування стану розвитку фірми, набула навичок аналізу та документування внутрішніх бізнес-процесів та підготовки звітності для зацікавлених сторін. Крім того, стажування сприяло покращенню комунікаційних та організаційних умінь.

У 2022-2023 н.р. студентки групи ПК-11 Тетяна Будзанівська та Тетяна Сивак взяли участь у міжнародній практиці на базі готельного комплексу Health Resort & Medical SPA Panorama Morska (Польща).