Зустріч щодо дотримання правил академічної доброчесності

Відповідно до плану проведення заходів із учасниками освітнього процесу щодо дотримання правил академічної доброчесності кафедри економічної кібернетики ТНТУ 19.10.2023 відбулася зустріч із учасниками освітнього процесу ОП “Економіка” щодо дотримання правил академічної доброчесності.
Були запрошені спікери:

1) д.т.н., професор, проректор з наукової роботи ТНТУ у 2007-2020 рр., академік Піднімально- транспортної академії наук України Рогатинський Роман Михайлович презентував доповідь: «Засади провадження наукових досліджень та академічна доброчесність»

2) к.е.н., професор, Бакушевич Іванна Всеволодівна презентувала доповідь: «Європейський досвід захисту академічної доброчесності»

Учасники зустрічі, зокрема, НПП кафедри економічної кібернетики, здобувачі ОР бакалавр, магістр, доктор філософії за ОП «Економіка» мали змогу дізнатися про академічну доброчесність, про важливість дотримання академічних стандартів у своїх роботах та наукових дослідженнях, про використання штучного інтелекту, зокрема ChatGPT від OpenAI, який став доступний в Україні, про академічну відповідальність кожного науковця в Україні та світі та ін.
Також на зустрічі обговорили як уникнути плагіату під час підготовки наукових робіт різної складності, порівняли підходи до запобігання та виявлення академічної недоброчесності в Україні, ЄС та США.
Присутні обмінялися як власним досвідом підготовки наукових робіт, так і тими знаннями, які вони отримали під час міжнародних стажувань.
Уривок зустрічі можна переглянути на ютуб-каналі нашої кафедри: